Tekno Kauçuk'u rakiplerinden ayıran en önemli özellik, ihtisas konusu ürünlerde tasarım ortağı olma kapasitesi ve imkanlarıdır. Yalnızca ürünümüz değil, ürünümüzün kullanım alan ve koşullarına dair bilgi birikimine sahip uzman mühendisleri ile Tekno Kauçuk, geçmişte olduğu gibi gelecekte de birçok projede müşterilerinin yanındadır.

2017 Yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge Merkezi faaliyetleri kapsamındaki proje yönetimi, doğru fikri gerçek hayata uygulamanın yanında, bunu doğru belgelemeyi ve en önemlisi tüm bu süreçleri mutabık kalınan sürede tamamlamayı gerektirir. Son yıllardaki yatırımlarla oluşturulan karışım grubuna ait kimyasal analiz, proses analizi ve deneysel karışım laboratuvarı ile ürün validasyonu için oluşturulan Türkiye’deki ilk ve tek özel şok ve titreşim laboratuvarı, çevresel test ile metroloji laboratuvarlarında yalnızca malzeme testleri değil, ürün validasyon testlerini kendi bünyemizde yapabilecek konuma geldik. Yarım asırı aşan tecrübemiz ve bilgi birikimimiz; otomotiv sektöründen, beklentilerin en yüksek noktaya ulaştığı havacılık sektörüne, birçok farklı projenin hayata geçirilmesi sürecini kısaltmaktadır.

Ar-ge faaliyetleri için tasarım, simulasyon ve validasyon konusunda üst düzey imkânları bünyesinde bulunduran Tekno Kauçuk, validasyonla ilgili araç parkında yeralan test cihazları, lazer tarayıcısı, çevresel test kabinleri ve tuz sisi kabini gibi araçlara üç eksenli hidrolik test makinası, elektromekanik shaker, torsiyonel test cihazı ve orta ağırlıkta şok test makinasını da katarak, tam teşekküllü bir Şok ve Titreşim Merkezi'ni sektörün hizmetine sunmaktadır.

 

Devreye sokulan elastomer karakterizasyon test (max. 600 Hz) makinaları ile elastomer parçaların üç eksende statik ve dinamik rijitleri elde edilebilmekte ve ömür testleri gerçekleştirilebilmekte, torsiyonel test cihazı ile rotasyonel çalışan parçaların karakterizasyonu yapılabilmekte ve elektromekanik shaker da yüksek frekansta dinamik testler için kullanılmakta. Söz konusu test cihazları ile elastomer parçaların tüm karakterizasyon testleri eksiksiz olarak gerçekleştirilebilmekte ve bu sayede simulasyon programları ile sanal ortamda test edilen parçaların gerçek davranışları da eksiksiz olarak ölçülebilmektedir.

 

Test Hizmetleri

Şok ve titreşim test merkezimizde TS EN ISO/IEC 17025:2017 standartlarına uygun olarak 100’den fazla test metodu ile TURKAK'tan akredite test hizmetleri sunulduğu gibi, Elektrik-Elektronik, Otomotiv, Demiryolu ve Beyazeşya sektörlerinde talep edilen spesifikasyonlar da karşılanabilmektedir.

Test hizmetleri haricinde fabrika, liman veya seyir hallerinde yapısal ve havaya yayılan gürültü ölçüm hizmeti de verilmektedir.

Ayrıca laboratuvarlarımızda Kauçuk sektörünün ihtiyacına yönelik kauçuk malzeme test ve analizleri de yapılmaktadır.

Çevresel test hizmetlerimizi içeren detaylı bilgi için www.tekno-eta.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kauçuk malzeme test talep formuna ise buradan ulaşabilirsiniz.